Važne utakmice

RIJEKA – OSIJEK (26. 5. 1999.)

Tog 26. svibnja 1999. cijela je Rijeka bila u suzama, Kantrida pogotovo. Na čelu s Nenadom Gračanom, ta je generacija riječkih nogometaša imala povijesnu priliku da uzme prvi naslov prvaka. Igrali su doma protiv Osijeka, trebalo je ‘samo’ dobiti utakmicu i naslov bi pripao Rijeci. Sve do 89. minute bilo je 1-1 i Rijeka je napadala svim snagama. A onda je Barbanas Sztipanovics nabacio, lopta je došla do Admira Hasančića i – gol! Ali slavlje je trajalo samo jedan trenutak, pomoćni sudac Zoran Krečak podignutom zastavicom navukao je bijes cijeloga Kvarnera…

Koji dan nakon desete obljetnice najspornije situacije u povijesti HNL-a, u emisiji ‘Volim nogomet’ otklonjene su sve dvojbe. Uz pomoć trodimenzionalne analize dokazano je da je posljednji igrač obrane Osijeka bio 12 centimetara ispred Admira Hasančića. Dakle, zaleđa definitivno nema.

STUTTGART – RIJEKA (29. 8. 2013.)

Nakon pobjede od 2:1 na Kantridi, Rijeka je na Mercedes-Benz Areni u Stuttgartu dana 29. 8. 2013. godine protiv bundesligaša Stuttgarta u 94. minuti Goran Mujanović odveo Rijeku prvi put u povijesti u skupine Europa lige.

RIJEKA – CIBALIA (21. 5. 2017.)

Nogometaši Rijeke su uspjeli dogurati do kraja. Sačuvali su dovoljnu prednost pred Dinamom i pobjedom protiv Cibalije na Rujevici od 4:0 osigurali naslov prvaka prije zadnjeg kola i dolaska u Maksimir.

Rijeka je po prvi put osvojila naslov prvaka, a ujedno je prekinula vladavinu Dinama koji je čak 11 sezona za redom bio nedodirljiv u hrvatskom prvenstvu.

Vinkovačka momčad je zapravo potopljena na Rujevici za samo 15 minuta igre. Toliko je trebalo Mariju Gavranoviću za dva pogotka i 2:0. Rijeka je cijelu utakmicu dominirala, ali je bilo vidljivo da su domaći igrači, nakon dva gola, zapravo više uživali u atmosferi i slavili naslov sa svojim navijačima, nego se trudili potpuno razbiti nedostojnog suparnika.

DINAMO – RIJEKA (31. 5. 2017.)

10 dana nakon osvajanja 1. hrvatske nogometne lige, 31. 5. 2017. godine Rijeka je u Varaždinu protiv zagrebačkog Dinama pobijedila rezultatom 3:1 čime je osvojena dupla kruna (osvojena liga i kup u istoj sezoni) te najuspješnija sezona (2016.-2017.) privedena kraju.